Lucic sa vzdá klauzuly o nevymeniteľnosti pred expanzným draftom

Milan Lucic svojím rozhodnutím pomôže Calgary Flames pred expanzným draftom. Ako sám potvrdil, vzdá sa klauzuly o nevymeniteľnosti, aby manažment mohol ochrániť ďalších hráčov. Je vysoko pravdepodobné, že si nechráneného Lucica Seattle nevezme.

Útočník podľa jeho vlastných slov nechce z Calgary odísť. „Svoj angažmán tu v Calgary si užívam a rád by som tu strávil zvyšok kariéry,“ povedal pre Sportsnet. Dodáva, že nechce zväzovať ruky generálnemu manažérovi Bradovi Trelivingovi, uvedomuje si, že sú hráči, ktorých by si rád chránil skôr ako jeho.

Každý klub si musí chrániť siedmich útočníkov, troch obrancov a brankára. Druhým variantom sú štyria útočníci, štyria obrancovia a gólman. Hráči s no-trade klauzulou sú chránení automaticky. Okrem Lucica má takú v mužstve Calgary už iba brankár Jacob Markström.

Lucic je v Calgary druhý rok. Jeho zmluva platí do konca sezóny 2022/23, zarába 5,25 mil. dolárov ročne. V 50 dueloch aktuálnej sezóny nazbieral urastený Kanaďan 20 (9+11) bodov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.