Lightning podpísali zmluvu s Jackom Thompsonom

Do parády si vzali jedného z najlepších prospektov v systéme. Tampa Bay Lightning si zmluvne poistili služby obrancu Jacka Thompsona. 19-ročného obrancu si Bolts vytiahli z 93. miesta vlaňajšieho draftu, v našom rankingu obsadil 69. priečku.

Thompson podpísal trojročný kontrakt s priemerným zárobkom 925 tisíc dolárov na úrovni NHL. V prvých dvoch rokoch má na úrovni NHL istý základný plat 750 tisíc, 80 tisíc v nižších súťažiach. Súčasťou zmluvy sú i podpisové a výkonnostné bonusy. Jeho plat v NHL bude v treťom roku vyšší o 25 tisíc.

19-ročný zadák by normálne hral v OHL, avšak pre pandémiu si musel hľadať iné útočisko a našiel ho vo Švédsku. V prvej sezóne medzi mužmi sa mu darilo, hoci nastupoval až v tretej najvyššej švédskej súťaži. Za Surahammars IF nastúpil do 18 duelov a nazbieral 18 (9+9) bodov. Pripísal si jeden štart v AHL, aj v tom bodoval, raz asistoval.

Thompson je z hľadiska budúcnosti otáznikom, avšak v systéme Lightning je jedným z hráčov s najvyšším potenciálom. Kontroverznou osobnosťou bol už počas draftu, kým my sme ho mali v rankingu vysoko, inde mu predpovedali pozíciu v neskorých kolách.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.