Langhamer sa do NHL nevráti, ostáva v Európe

Český brankár Marek Langhamer sa opäť nechystá do NHL, ostáva na starom kontinente. Ako včera oficiálne oznámil klub Ilves Tampere, českého brankára podpísal zmluvou na jeden rok. Po Lukášovi Dostálovi bude pokračovateľom stopy českých gólmanov v klube.

26-ročný Čech strávil v zámorí necelých šesť sezón, pôsobil ako v juniorských, tak vo farmárskych súťažiach. Odchytal dva zápasy aj v drese Arizony, kde však nebol spokojný. V sezóne 2017/18 s nimi rozviazal kontrakt a vrátil sa do Česka.

V Arizone nebol spokojný. „Zakaždým, keď ma chceli na farme nasadiť, prišlo zamietnutie zhora. Odôvodnili to tým, že sa chcú sústrediť na dvoch mladších chalanov, hoci jeden z nich bol iba o rok mladší než ja,“ povedal po odchode z Ameriky pre Jiřího Vítka. Coyotes ho draftovali v roku 2012 zo 184. miesta.

V posledných troch rokoch si vyskúšal KHL, pôsobil v drese Amuru Chabarovsk. V poslednej sezóne sa mu trochu zhoršili štatistiky na 2,75 gólu na zápas a 91,6% úspešnosti.

Arizona naňho vlastní práva do 30. júna 2022.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.