Jaroslav Halák bude v play-off v role trojky

Veterána vytlačil talentovaný nováčik. Boston Bruins počítajú s Jaroslavom Halákom v play-off ako s brankárskou trojkou. Kým vlani sa po odchode Tuukku Raska z bubliny dostal na pozíciu jednotky, teraz ho čaká diametrálne odlišná situácia.

Potvrdil to tréner Bruce Cassidy. „Swayman bude našou dvojkou,“ povedal po poslednom zápase. Bruins ho prehrali, no Jeremy pochytal 30 z 32 streleckých pokusov súpera. „Zaslúžil si to. Je to ťažké rozhodnutie s prihliadnutím na skúsenosti, ktorými Jaro disponuje. (…) Tuukka bol zranený, Jaro zase na covid protokole, kým Swayman chytal. Pre brankárov je ťažšie dostať sa späť do tempa.“

Swayman zažíva premierový rok v NHL. Pôvodne prišiel ako záskok pri problémoch so zraneniami a covidom, avšak svojou hrou ohúril celú ligu. Z 10 duelov, do ktorých nastúpil, vyhral sedem. Priemerne za svoj chrbát púšťa 1,5 gólu na zápas pri 94,5-percentnej úspešnosti zásahov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.