Jakub Voráček preberie v Columbuse vodcovskú rolu

Klub Columbus Blue Jackets privítal pred novou sezónou posilu, z ktorej sa automaticky stala najstaršia postava v tíme. Reč je o Jakubovi Voráčkovi.

Toho „modrokabátnici“ draftovali v roku 2007 z celkovej siedmej pozície, naposledy hral v ich drese ako 21-ročný v sezóne 2010/11. Bol „uchom“, teraz sa vracia ako mentor.

„Vo Philadelphii som bol súčasťou vedúcej skupiny už sedem alebo osem rokov, takže to pre mňa nie je nič nové,“ povedal Voráček. „Najmä mladé partie ako je táto potrebujú človeka, ktorý ide príkladom a udáva smer.“

„Pre vás (v médiách) je ťažké vidieť dovnútra kabíny a vidieť drobnosti, ktoré sa dejú v šatni. Nikdy som sa nechcel predvádzať, nebol som typ, ktorý sa predvádza pre médiá alebo pre ľudí, aby ukázal, aký je dobrý líder. Ale som si istý, že pre mladých chlapcov vo Philadelphii som odviedol celkom solídnu prácu, keď som ich učil, ako sa zachovať v istých situáciách.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.