Islanders predávajú Nicka Leddyho

Najproduktívnejší obranca New Yorku Islanders z minulej sezóny je na predaj. New York Islanders sa zaradili medzi kluby, ktoré pred rozširovacím draftom hľadajú záujemcov o veteránov, aby o nich neprišli v prospech Seattlu úplne zadarmo.

Na predaj je Nick Leddy. 30-ročný americký bek má zmluvu ešte na jeden rok, poberá 5,5 mil. dolárov ročne. Logicky z informácie vyplýva, že si ho „ostrovania“ neplánujú chrániť na blížiacom sa expansion drafte. Hlavným problémom nájdenia dohody je kontrakt.

Leddy si v rámci platu príde v poslednej sezóne zmluvy na 7 miliónov. Keďže sa ho Islanders chcú zbaviť, nemôžu čakať vysokú protihodnotu. Ich heslom však nateraz zostáva „radšej niečo ako vôbec nič“. Odchod Leddyho by im pomohol aj s platovým stropom, keďže nové zmluvy stále nemajú Kyle Palmieri, Casey Cizikas, Anthony Beauvillier či Adam Pelech. Miesta majú málo, len niečo cez 5 miliónov.

Leddy si v poslednej sezóne pripísal 31 (2+29) bodov v 56 zápasoch. Šesť bodov za asistencie pridal v 19 stretnutiach play-off.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.