Devils už mají 14 hráčů na COVID protokolu, Buffalo musí odkládat zápasy

New Jersey Devils se jako první musí potýkat se situací, která se dala dříve či později očekávat. Kvůli podezření na onemocnění covid-19 mají mimo už 14 hráčů a museli pozastavit sezónu. Nejnovější přírůstky na COVID protokolu jsou Jesper Bratt, Jack Hughes, Damon Severson, Ty Smith a Matt Tennyson.

Z celkového počtu 14 hráčů jsou ale 2 případy, které nesouvisí s rizikovým kontaktem. Aaron Dell a Sami Vatanen jsou v karanténě kvůli ligovým pravidlům – Della Jersey získalo až v průběhu sezóny, zatím je v karanténě po příletu. Vatanen pak opustil tým, aby byl u porodu svého potomka, takže také musí projít karanténou, než se znovu připojí k týmu.

Týmy ani liga nezveřejňují, zda některé testy byly pozitivní. Je-li jeden test neprůkazný nebo falešně pozitivní, musí hráč do karantény a k týmu se může připojit zpátky až po 2 negativních testech během 48 hodin.

Devět z oněch čtrnácti hráčů Devils se ale zúčastnilo posledního dvojutkání s Buffalo Sabres. Buffalo tak preventivně, nejen kvůli nepříznivému počasí, odložilo nejbližší dvě utkání s Islanders, navíc na COVID protokol jim přibyly 2 osobnosti týmu – Taylor Hall a Rasmus Ristolainen.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.