Devils si pojistili Bastiana na další 2 roky

Nathan Bastian má za sebou ročník, který kompletně strávil v NHL. 23leté křídlo naskočilo do 41 zápasů, vstřelilo v nich 3 góly a zapsalo navíc i 7 asistencí. Jeho role však nebyla o střílení gólů, ale spíše o poctivé obraně, což mu také vysloužilo novou smlouvu. V příštích dvou sezónách si průměrně přijde na 825 tisíc dolarů.

Bastian vede statistiku hitů v kádru Devils, napříč nováčky obsadil v této tabulce druhé místo. Před ním se umístil pouze montrealský obránce Romanov, který naskočil do dvanácti duelů více než Bastian. Kouč Devils Lindy Ruff se na Bastiana mohl také spolehnout v oslabeních nebo v závěrečných minutých, kdy New Jersey bránilo těsný náskok.

„Většinu času bráníme elitní formace, na koncích zápasů zase musíme bránit při soupeřově hře v šesti. Získat si takovou důvěru kouče je cenné. Kdybyste mi na začátku roku řekli, že budu hrávat pravidelně v NHL, bral bych to za úspěch,“ řekl rodák z Kitcheneru na posezónních rozhovorech.

Bastiana si možná pamatujete z výměny názorů s Jeffem Skinnerem, kterého mladý útočník nazval nejpřeceňovanějším hráčem v lize.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.