Devils podpísali Graema Clarka, známeho z pôsobenia na Slovensku

Nie je to tak dávno, čo Nové Zámky oznámili v našich končinách nevídanú novinu. Do ich radov sa dostala možná budúca draftová jednotka, Brandt Clarke, sprevádzaná starším bratom Graemom. Práve ten už nie je na Slovensku. V zámorí si vyslúžil prvý NHL kontrakt.

80. voľba draftu 2019 si po prvýkrát vyskúšala mužský hokej práve v drese Nových Zámkov. Ešte v minulej sezóne hral Graeme v juniorskej OHL za Ottawu 67´s. Zbieral bod na zápas. Po angažmáne na Slovensku už ostáva medzi profesionálmi.

Po štyroch dueloch v drese Binghamtonu Devils, farmy New Jersey, si od vedenia klubu vyslúžil trojročnú nováčikovskú zmluvu. V ročníku 2020/21 odohral šesť súťažných zápasov v Tipos extralige (zisk jednej asistencie) a štyri duely v AHL, zatiaľ bez bodu.

Kontrakt Clarka začne platiť od začiatku sezóny 2021/22. Jeho zárobok bude 850 833 dolárov ročne na úrovni NHL, v AHL 70 tisíc.

Clarke má pred sebou ešte dlhú cestu, ak sa chce stať stálym členom NHL. Jeho prednosťami sú streľba a korčuľovanie. Strieľa väčšinou z oblasti kruhov a bližšie. Vlani v juniorke vsietil deväť zásahov s 13,64-percentnou úspešnosťou streľby.

19-ročný forvard si musí na seniorský hokej zvyknúť, čo vidíme najmä v tom, že zatiaľ nenašiel spôsob na efektívnu tvorbu ofenzívy, ktorá by sa spájala s produktivitou. „Diabli“ v ňom ale i tak vidia prísľub do budúcnosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.