Devils a Flyers podpísali mladíkov Dawsa a Desnoyersa

Philadelphia Flyers a New Jersey Devils prichádzajú s novými podpismi. Zmluvami sa rozhodli odmeniť mladíkov, ktorých nedávno draftovali.

Flyers odmenili prvým kontraktom kariéry 135. voľbu draftu 2020, ktorou bol Elliot Desnoyers. Kanadský útočník prežil prelomový ročník. Potom, čo vlani zapísal len 35 bodov v 61 dueloch QMJHL, v sezóne 2020/21 zaknihoval 49 bodov v 37 dueloch. Bol asistentom kapitána v klube Halifax Mooseheads.

„Elliot Desnoyers mal produktívny rok v Halifaxe a hrá silový a bojovný two-way hokej. Keďže fyzicky dozrieva a naberá na sile, veríme, že jeho vývoj bude rovnakým smerom pokračovať naďalej,“ znie v oficiálnom vyhlásení klubu. Zároveň oznámili podpis Olleho Lycksella, o tom sme informovali už včera.

Desnoyersova zmluva je trojročná a dvojcestná. Na úrovni NHL si vrátane bonusov môže zarobiť až 875 tisíc dolárov ročne. V nižších súťažiach získa 80 tisíc dolárov ročne.


New Jersey Devils podpísali gólmana Nica Dawsa. Aj jeho kontrakt potrvá tri sezóny, avšak má možnosť zarobiť si viac, až 925 tisíc ročne. Na úrovni AHL dostane – ako Desnoyers – 80 tisíc.

Daws už má skúsenosti zo seniorským hokejom, keďže sezónu 2020/21 odchytal v nemeckej DEL. 20-ročný kanadský reprezentant narodený v Nemecku sa predstavil v drese ERC Ingolstadt, v 10 dueloch priemerne púšťal 2,9 gólu na zápas pri 89,8-percentnej úspešnosti zásahov. Vyhral štyrikrát.

Daws bol takisto vybratý na minuloročnom drafte. „Diabli“ si brankára vybrali po silnej sezóne v juniorskej Ontario Hockey League z 84. miesta. Veľký a flexibilný gólman sa nebude musieť nikam plašiť, keďže jednotkou tímu bude stále mladý Mackenzie Blackwood. Devils s Dawsom pravdepodobne počítajú do AHL, kde sa bude naďalej adaptovať na seniorský hokej, v ktorom doteraz nepredvádzal najideálnejšie výkony.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.