„Congratulations, Paľko!“ Paul Stastny dosiahol 1000 zápasov, takto sa mu prihovoril otec či strýko Anton

Blahoželania v angličtine so slovenským prízvukom sa dnes šírili sociálnymi sieťami skrz profily Winnipegu Jets. Pre Paula Stastného si „stíhačky“ pripravili špeciálne video. Pri príležitosti jeho jubilejného 1000. zápasu v NHL pozvali zagratulovať mu otca Paula, mamu Darinu, strýka Antona, bratranca Matthewa i jeho deti.

„Pozdravujeme z Bratislavy a gratulujeme k úžasnému míľniku!“ začal svoj part legendárny Peter. „Klub tisíc je rezervovaný len pre pár vyvolených. Keďže si to dosiahol ako prvý zo Šťastných, je to o to špeciálnejšie.“

„Paľko, sme veľmi šťastní a hrdí,“ nadviazala na otcove slová mama Darina. „Veľmi ťa ľúbime.“

Slovo dostal aj strýko Anton, najmladší z legendárneho bratského tria.

„Hej, Paul, aj tvoji strýkovia ti chcú zablahoželať. Dosiahol si niečo úžasné. Tisíci zápas. Väčšina z nás môže o niečom takomto len snívať. Zostaň zdravý a prajeme veľa šťastia,“ povedal.

Paul Stastny je prvý z rodiny, ktorý dosiahol štvorciferný počet duelov. Jeho otec Peter od toho nebol ďaleko, chýbalo mu 23 stretnutí. Stastny junior si vyskúšal dresy štyroch klubov – Colorada, St. Louis, Vegas a Winnipegu. Jubilejný zápas oslávil Stastny presvedčivou výhrou 5:0 proti Vancouveru Canucks. Nebodoval.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.