Columbus najal nového asistenta trénera, je ním Sylvain Lefebvre

Columbus Blue Jackets včera oficiálne oznámili príchod nového asistenta trénera, Sylvaina Lefebvrea. Kanadský kouč sa organizácii upísal na ďalšie tri roky, bude blízkym spolupracovníkom ich nového hlavného kormidelníka, Brada Larsena.

Larsen vydal oficiálne vyhlásenie: „Sylvain bol vždy tvrdo pracujúcim obrancom, ktorý nebol draftovaný, ale napokon v NHL odohral cez 1000 zápasov a bol lídrom tímu, ktorý vyhral Stanley Cup. Svoje odhodlanie a vášeň si preniesol aj do trénerského povolania. Bude výborným spolupracovníkom pre našich hráčov a trénerský štáb.“

53-ročný Lefebvre vyhral Stanley Cup v roku 1996 s Coloradom Avalanche. Po bohatej kariére najprv pracoval pre tento klub ako skaut, potom ako asistent trénera. Od roku 2012 pôsobil vo farmárskej AHL, najprv ako hlavný kouč, potom ako asistent. V minulej sezóne pôsobil v role asistenta klubu San Diego Gulls.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.