Colton Orr: Wilson je hrdina, keď ho nemá kto uzemniť

Tom Wilson bol len pred dvomi mesiacmi suspendovaný za faul na Brandona Carla. Dnes jeho meno opäť obehlo hokejový svet, keď sa „preslávil“ správaním, ktoré veľká časť hokejovej verejnosti označila za „besnenie“. Na jeho účet sa vyjadrujú aj bývalí bitkári. Ich rola by bola v tomto prípade dôležitá, avšak z NHL už v podstate vymizli.

Wilson bil Bučneviča zozadu do hlavy. Keď sa Panarin snažil brániť spoluhráčov, stiahol ho celou silou na ľad a nechýbalo veľa, aby ruská hviezda padla presne na hlavu. Našťastie si to viac odnieslo jeho rameno, napriek tomu Panarin zápas nedohral.

Wilson „ukazoval svaly“ aj neskôr na trestnej lavici. A trest ho s určitosťou neminie. Niektorí volajú po nekompromisných sankciách. Konečné slovo bude mať disciplinárna komisia.

Colton Orr je bývalým bitkárom, ktorého rekordom je 239 trestných minút v sezóne. Okrem iného má v zbierke skalp Todda Fedoruka (video nižšie). Dnes 39-ročný útočník na hokejovom dôchodku nenašiel pre Wilsonovo správanie pochopenie. „Keby som ešte stále hral, ani by okolo mňa neprešiel. Teraz je hrdina, keď ho nemá kto uzemniť,“ napísal v esemeske novinárovi Stephenovi Valiquetteovi. Ten dopĺňa, že podľa jeho názoru by Wilson neurobil nič z toho, čo urobil, ak by bol Orr na ľade, na striedačke alebo dokonca na tribúne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.