Canucks podpísali Vasilija Podkolzina

Desiatka draftu 2019 má konečne kontrakt v NHL. Kým všetci skôr draftovaní v onom drafte už majú prvé rokovania dávno za sebou, na ruského útočníka Vasilija Podkolzina sa dostalo až teraz. Na trojročnom kontrakte si vďaka bonusom môže zarobiť až 1,775 mil. dolárov ročne.

„Vasilij je súťaživý hráč, ktorý hrá agresívne,“ opisuje čerstvo podpísaného forvarda generálny manažér Vancouveru, Jim Benning. „Efektívne využíva svoju veľkosť a zručnosti, aby sa dostával do brány a bol produktívny v útoku. Sme radi, že sme ho dnes mohli podpísať a že ho budeme môcť začleniť do našej mladej a šikovnej partie.“

Podkolzin zažil turbulentný rok, raz sa naňho lepili slová chvály, inokedy kritika. V drese SKA Petrohrad si pripísal 11 (5+6) bodov v 35 dueloch. Na MS juniorov bol kapitánom ruského výberu, ktorý skončil na štvrtej pozícii.

O jeho mene sme počúvali už zopár mesiacov dozadu, keďže sa hovorilo, že by mohol po sezóne v KHL prísť a dohrať tú súčasnú v zámorí, čím by bol zároveň spálený prvý rok jeho nováčikovskej zmluvy. Manažment Canucks sa napokon rozhodol s jeho podpisom počkať.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.