Bystrici hrozí zánik hokejového tímu

Hokejisti Banskej Bystrice aktuálne hrávajú domáce duely vo Zvolene. Ich domáci štadión sa po dlhých rokovaniach a vybavovaniach mal začať rekonštruovať.

Napokon vedenie klubu súhlasilo s odohraním tohto ročníka na štadióne veľkého rivala. Tréningy majú v B-hale na malom klzisku. Nekomfortná situácia ničomu neprospieva, no rok by sa to vydržať dalo. Horšie je, že rekonštrukcia ich arény stojí na mŕtvom bode.

Prezident klubu Juraj Koval dal nahlas najavo nespokojnosť a pre denník Šport okrem iného povedal: „Sme rozhodnutí, že ak nám nebude v lete umožnené plnohodnotne fungovať na štadióne v Banskej Bystrici, ukončíme činnosť A-mužstva. Ešte neviem presne, akým spôsobom, ale bude to pravdepodobne koniec seniorského hokeja v Banskej Bystrici.“

„Áno, stalo sa tak aj inde, že sa klub musel pre rekonštrukciu na čas vysťahovať z domovského štadióna. Nikdy sa však nestalo, že by niektorý tím musel hrať vonku celú sezónu. Nám hrozí ešte aj druhá, takže to považujeme za likvidačné.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.