Bruce Cassidy dostal pokutu za kritiku rozhodcov

Tréner Bostonu Bruins Bruce Cassidy niesol nočnú porážku v piatom zápase série druhého kola proti New Yorku Islanders ťažko. Jeho tím bol aktívnejší, no súper ich vyškolil v efektivite. Islanders zvíťazili pomerom 5:4.

Po zápase hľadal príčinu porážky aj v rozhodcoch. „Myslím si, že sa na ľade tvária, že sú skôr New York Saints (svätí, pozn. red.), nie New York Islanders. Hrajú tvrdo, čo je správne, ale myslím si, že rovnakým spôsobom hráme aj my. Pritom za rovnaké zákroky, za ktoré vylučujú nás, nevylučujú ich a ja neviem, prečo,“ posťažoval si.

Nespokojnosť s výkonmi rozhodcov vyjadril po štvrtom dueli jeho náprotivok Barry Trotz. To podľa Cassidyho mohlo zavážiť: „Zápasy by mali rozhodcovia rozhodovať podľa toho, čo vidia. Nesústrediť sa na vonkajšie vplyvy. Nebudem vám klamať, nemyslím si, že dnes odviedli dobrú prácu, no celkovo to sú dobrí rozhodcovia. Dnes boli podľa mňa trochu mimo.“

Za tieto komentáre udelila NHL Cassidymu pokutu vo výške 25 tisíc dolárov.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.