Borgström sa vracia do NHL, podpísal zmluvu s Blackhawks

Keď ho Chicago získalo z Floridy pri výmene, iste dúfalo, že nezostane v Európe naveky. 21-ročný fínsky forvard bol bez zmluvy. Ich túžby napokon boli naplnené. Henrik Borgström sa vracia za veľkú mláku. Ako prvý o tom informoval Scott Powers.

Manažment Blackhawks sa s Borgströmom dohodlo na dvojročnom kontrakte s priemerným ročným zárobkom jeden milión dolárov. Pôjde o jeho druhú zmluvu v NHL, na predošlej v trvaní medzi rokmi 2017-2020 si mohol zarobiť vďaka bonusom o zhruba pol milióna viac.

Rodák z Helsínk už má za sebou 58 duelov v NHL, všetky v drese Panthers. Zaknihoval v nich 19 (9+10) bodov. V zámorí hrával aj v AHL (73 zápasov, 45 bodov) a univerzitnej NCAA (77 zápasov, 95 bodov). Cats ho draftovali v roku 2016 z celkovej 23. pozície.

Posledný ročník strávil urastený center v drese fínskeho HIFK. S 21 bodmi v 30 stretnutiach obsadil ôsmu priečku tímovej produktivity.

Pozícia centra v Blackhawks je zaujímavá a mohla by Borgströmovi priniesť zaujímavú šancu. Kapitán Jonathan Toews neodohral v sezóne 2020/21 ani jeden duel, a to z nezverejnených zdravotných dôvodov. Kirby Dach vynechal pre zlomeninu zápästia väčšinu sezóny. Väčšiu šancu preto dostali David Kämpf a Pius Suter. Borgströmove príležitosti sa zrejme budú odvíjať od rozpoloženia Jonathana Toewsa.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.