Blake Lizotte predĺžil kontrakt s Los Angeles Kings

Los Angeles Kings sa dohodli na novej zmluve s jedným zo svojich obmedzených voľných hráčov. Je ním útočník Blake Lizotte. 23-ročný nevysoký forvard sa s organizáciou dohodol na jednocestnej ročnej zmluve so zárobkom 800 tisíc dolárov.

Ročník 2020/21 preňho znamenal prvú sezónu bez prevelenia na farmu, no zatiaľ nesplnil podmienky na offer sheet, preto držali „králi“ v rukách všetky tromfy. Lizotte dostal kontrakt, ktorý je ideálny na to, aby ukázal, čo v ňom je a či sa môže dlhodobo udržať v NHL.

Do NHL vstúpil Lizotte v sezóne 2019/20 23 bodmi v 65 dueloch, v poslednej sezóne však jeho produktivita klesla, preto má čo dokazovať. V 41 stretnutiach zaknihoval rovných 10 bodov za 3 góly a 7 asistencií.

Nikdy nedraftovaný útočník z univerzity zarobí menej než počas trvania predošlého nováčikovského kontraktu. Vtedy mohol s pričítaním všetkých bonusov na úrovni NHL zinkasovať až 1 491 667 dolárov ročne.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.