Avalanche sa pokúsia presvedčiť Makara na dlhodobý kontrakt

S obmedzenými voľnými hráčmi súčasnosti sa do NHL votrel trend bridge kontraktov. Čím ďalej, tým viac mladíkov s hviezdnym potenciálom volí kratšie zmluvy, aby mali v budúcnosti možnosť podpísať dlhšiu zmluvu za viac peňazí.

Nevedno, ako uvažuje Cale Makar, no faktom zostáva, že zatiaľ nemá kontrakt na budúcu sezónu. Nováčikovský trojročný sa mu skončil a generálneho manažéra Joa Sakica čakajú po neúspechu v play-off rokovania. Ako hovorí Elliotte Friedman, vedenie klubu sa bude ašpiranta na Norris Trophy snažiť presvedčiť, aby podpísal dlhodobý kontrakt.

Pre tímy je to výhodnejšie. Organizácia presvedčí mladú hviezdu zostať na dlhé obdobie a keď jeho výkony budú naďalej stúpať, nebudú musieť riešiť žiadne príplatky na poriadne dlhú dobu. Hráči o týchto taktikách vedia, preto v dnešnej dobe húfne volia krátke zmluvy.

Neistá je i budúcnosť kapitána Gabriela Landeskoga. Švédskemu útočníkovi sa skončil sedemročný kontrakt s ročným platom 5 571 429 dolárov. Friedman tvrdí, že Sakic urobí všetko preto, aby Landeskoga udržal v mužstve, avšak nič konkrétnejšie zatiaľ nevieme.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.