Anton Forsberg predĺžil zmluvu v Ottawe

Ottawa Senators sú spokojní s rolou i výkonmi Antona Forsberga, preto sa rozhodli ponechať si ho aj v ďalšej sezóne. Podľa oficiálneho vyhlásenia klubu dostal Forsberg ročný kontrakt s platom 900 tisíc dolárov. Je jednocestný, rovnaké peniaze dostane v NHL i AHL.

„Príchod Antona bol pre nás v tejto sezóne veľmi dôležitý,“ vyjadril sa generálny manažér Pierre Dorion. „V bráne predviedol pokojný štýl, má ho pod kontrolou, je veľký aj atletický, maká na sebe, má správny postoj k tréningu a je výborným spoluhráčom. V tréningoch tvrdo drie, začo si vyslúžil príležitosti v našej bráne.“

Cestovateľ Forsberg má po turbulentných rokoch aspoň jednoročnú istotu. Pred minulou sezónou ho podpísali Edmonton Oilers, odkiaľ si ho z waiver listiny stiahli Carolina Hurricanes. Od Hurricanes ho z waiver listiny „ukradli“ Winnipeg Jets. V ich drese neodchytal ani jeden zápas a z waiver listiny sa opäť sťahoval v rámci Kanady, do Ottawy.

Senators majú v zostave hneď piatich gólmanov, ktorých si môže Seattle vziať. Chrániť si budú pravdepodobne Matta Murrayho, voľní zostanú okrem Forsberga Filip Gustavsson, Joey Daccord aj Marcus Hogberg.

Ak by Forsberga chceli v nasledujúcej sezóne poslať do AHL, opäť by musel prejsť waiver listinou.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.