Adam Ružička zažil debut v NHL

Slovenský útočník Adam Ružička dostal možnosť odohrať svoj premiérový zápas v najlepšej hokejovej lige sveta. Tréner Darryl Sutter splnil, čo pred pár dňami povedal a 22-ročnému Bratislavčanovi dal o päť dní oneskorený narodeninový darček.

Ružička pred začiatkom duelu absolvoval tradičné „rookie lap“, teda sólo kolečko okolo ľadu pre nováčika. Potom bol účastný výhry 6:5 po predĺžení nad Vancouverom. Nebodoval, pripísal si dve trestné minúty, strelu na bránu, hit a vyhral 60% vhadzovaní. Na ľade strávil 9 minút a 46 sekúnd.

„Bol to skvelý pocit. Je výborné, že sme vyhrali. Prvý zápas je veľmi špeciálny, dúfam, že ma čaká ešte mnoho ďalších,“ zveril sa na pozápasovej tlačovke. „Myslím si, že som bol na tento moment dobre pripravený. Snažil som sa hrať svoju hru a odraziť sa od toho.“

Ružička bol draftovaný v roku 2017 zo 109. miesta. V sezóne 2020/21 odohral na farme v Stocktone 28 stretnutí so ziskom 21 (11+10) bodov.