New York Rangers vyhodili prezidenta aj generálneho manažéra

„Šok!“ píšu zámorské zdroje. New York Rangers prepustili prezidenta Johna Davidsona aj generálneho manažéra Jeffa Gortona. Ako prvý o správe informoval Larry Brooks z NY Post. Najmä Gorton má v New Yorku dlhú históriu.

Generálnym manažérom bol od roku 2015, v role asistenta či skauta tu pôsobil od sezóny 2007/08. Davidsona si „jazdci“ najali pred sezónou 2019/20, okamžite začal plniť rolu prezidenta. Ich vysoko postavený spolupracovník Chris Drury ostáva v klube.

Ako píše Frank Seravalli, výpoveď Davidsona aj Gortona zrejme súvisí s vyhlásením, ktoré Rangers adresovali disciplinárnej komisii za podľa ich názoru nedostatočný trest pre Toma Wilsona. Dvojica z vedenia (teda Davidson a Gorton) vraj nechcela mať s vyhlásením nič do činenia, tvrdili, že vyšlo bez ich vedomia a súhlasu.

Opačné posolstvo prináša iný insider, Darren Dreger. Podľa neho nemá ich prepustenie žiaden súvis s daným prehlásením. Majitelia Rangers iba cítili potrebu zmeny a údajne si mysleli, že v tejto sezóne majú naviac, než dokázali.

Podobne sa vyjadril aj Elliotte Friedman, ktorý rozhodnutie majiteľa nechápe. Na jednej strane verí, že duo nemalo nič spoločné s vyhlásením, na druhú tvrdí, že výpoveď možno naozaj prišla z toho dôvodu, že s ich prácou nevládla spokojnosť.

Ako dopĺňa Friedman, novým prezidentom aj generálnym manažérom klubu sa stal Chris Drury.

One thought on “New York Rangers vyhodili prezidenta aj generálneho manažéra

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.