Neuveriteľné! Rolbár v bráne Caroliny vychytal víťazstvo

Oh My Hockey|23. feb 2020 o 09:13

NHL má v pravidlách položku, ktorá jednoducho píše veľké príbehy. Po zranení dvoch brankárov totiž do brány niekto ísť musí a má to byť akýkoľvek človek v aréne. Ten moment nastal dnes v noci.

Hral sa zápas medzi Torontom Maple Leafs a Carolinou Hurricanes. Ako spomínaný núdzový gólman bol v tomto zápase evidovaný 42-ročný rolbár celku Toronto Marlies z AHL, Dave Ayres.

Carolina dnes do brány postavila Jamesa Reimera, avšak ten bol už po šiestich minútach nútený striedať. Po jeho zranení prišlo ďalšie v druhej tretine. Do Petra Mrázka veľmi nepríjemne narazil Kyle Clifford a bolo jasné, že duel nedohrá.

Vtedy Ayres dostal dres a pokyn, aby šiel do brány. Bolo 3:1 pre Carolinu, avšak stále ostávala ešte bezmála polhodina stretnutia. Pre Canes nelichotivá situácia, no zvládli ju bravúrne.

Ešte v druhej tretine inkasoval Ayres dva góly z hokejky Tavaresa a Engvalla. Hurricanes však na to dokázali odpovedať ďalšími tromi a zápas doviedli do víťazstva 6:3. Ayres pri svojom debute - a pravdepodobne aj derniére - urobil osem zákrokov.

„Bolo to skvelé. Samozrejme, v druhej tretine som ešte bol trochu roztrasený, ale povedal som chalanom v šatni, že keď prídeme do tretej tretiny, tak budem upokojený a pripravený vyhrať tento zápas,“ povedal po zápase.

„Samozrejme, bol to najväčší zážitok môjho života. Na tomto ľade som bol často, ale bez fanúšikov. Keď ich k tomu pridáte, tak je to úplne iná hra. Stane sa to len raz za život, ale beriem to všetkými desiatimi.“

To ale nie je všetko. Ayresa vyhlásili za prvú hviezdu duelu a v 42 rokoch a 194 dňoch sa stal najstarším brankárom v histórii NHL, ktorý vychytal víťazstvo pri svojom debute. Carolina má nového hrdinu a Dave na svoj veľký deň určite do smrti nezabudne.