Nespokojnosť s Vigneaultom? Hráčom Flyers vraj nevyhovujú jeho praktiky

Alain Vigneault je jedným z najznámejších trénerov súčasnej NHL. Skúsený kouč pôsobí v súťaži od sezóny 2006/07 a postupne si prešiel Vancouverom Canucks a New Yorkom Rangers, aby dnes trénoval Philadelphiu Flyers.

Tak neúspešný ročník ako tento však bude chcieť čo najskôr hodiť za hlavu.

Vlani patrili jeho „letci“ k príjemným prekvapeniam sezóny. Hlavne na začiatku vyraďovacích bojov sa zdalo, že by mohli dôjsť ďaleko, potom im došla para. No ich výkony predznamenávali svetlé zajtrajšky.

Škoda, že tie neprišli.

Philadelphia Flyers patria aj teraz k prekvapeniam, avšak v negatívnom slova zmysle. V sezóne 2020/21 nepostúpia do play-off. Rezultát východnej divízie už je jasný, uzavretý. S postupovými pozíciami už nepohnú ani piati Rangers. Šiesta Philadelphia s 53 bodmi tobôž nie. A vina sa hľadá predovšetkým na kormidelníkovi Vigneaultovi.

Oproti minulej sezóne sú Flyers omnoho horším tímom. Spadli nielen v bodovej produkcii. Nedarí sa im v útoku, ešte horšie je na tom defenzíva. V počte inkasovaných gólov na zápas sú najhorší v súťaži (3,54), pričom vlani by sme ich hľadali v prvej osmičke.

Vigneault bol v tejto sezóne často kritizovaný. Najväčší rozruch pravdepodobne vyvolal rozhodnutím poslať Shayna Gostisbehera na waiver listinu. Celá vec prehrmela rýchlo, veď beka si nikto nevzal, hoci patrí k najlepším zadákom mužstva. Na výkonoch jeho zverencov to ale nepridalo. Tí sú údajne nespokojní.

Vigneault patrí k ostrejším trénerom, a to najmä počas verejných prehlásení.

A toto môže byť kameňom úrazu, jedným z faktorov, prečo sú Flyers tam, kde sú. Na vzťah tréner-tím sa pozrel novinár z Philadelphie, Sam Carchidi. „Niektorí hráči nie sú spokojní s tým, že ich Vigneault verejne kritizuje,“ píše s odvolaním sa na zdroj napojený na hráčov. „Ale on to isté robil aj vlani. Lenže vtedy na to hráči reagovali inak, s väčšou energiou ako tohtoročné mužstvo.“

Neskôr v článku špekuluje, že to mohlo byť preto, lebo sa snažili na nového trénera urobiť dojem. Toto nastavenie sa v druhej sezóne pod Vigneaultom jednoducho vytratilo.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.