Nedraftovaný Čech Jakub Pour podpísal zmluvu s Chicagom!

Český útočník Jakub Pour podpísal zmluvu s Chicagom Blackhawks! Správa prišla dnes ako blesk z jasného neba, oznámili ju priamo Blackhawks na svojom oficiálnom twitterovom účte.

22-ročný nikdy nedraftovaný forvard dostal v poslednom roku v Plzni hojný priestor a využil ho až tak, že si ho všimli „čierni jastrabi“ a rovno s ním podpísali kontrakt. V 48 dueloch strelil 12 gólov a práve strelecká potencia je jeho najväčším prísľubom. Ku gólom doplnil štyri asistencie.

Kontrakt Jakuba Poura potrvá dva roky. Na úrovni NHL bude zo stropu ukrajovať 842 500 dolárov, zmluva by mala okrem základného platu obsahovať i podpisové a výkonnostné bonusy. Zatiaľ nevedno, kde bude pôsobiť v sezóne 2021/22, je však veľmi možné, že sa presunie do Ameriky.

„Splnil sa mi sen. Každý chlapec, ktorý si obuje korčule, sa raz chce dostať do NHL. Viem, že sa mi to zatiaľ nepodarilo, ale tento kontrakt je krokom vpred, ktorý mi v tom môže pomôcť,“ povedal Pour pre oficiálnu stránku Blackhawks. „Som veľmi rád, že som podpísal s Chicagom. Odkedy tu hrá Dominik Kubalík, detailne klub sledujem a je mi veľmi sympatický.“

V lete absolvuje prípravu v Česku.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.