Nedávno prvý gól, dnes nová zmluva: Iľja Ľubuškin predĺžil v Arizone

Arizona Coyotes sa dohodla na pokračovaní kontraktu s ruským obrancom Iľjom Ľubuškinom. Ako prvý o tom informoval insider Arizony Coyotes, Craig Morgan. Kontrakt potrvá jeden rok, má hodnotu 1,35 mil. dolárov. Dohodu už potvrdil aj generálny manažér Bill Armstrong.

27-ročný zadák z Moskvy už je v zámorí tretiu sezónu, všetky odohral v drese „kojotov“. Nebol nikdy draftovaný. Ide už o jeho štvrtý ročný kontrakt v kariére, tentoraz však dostane najlepšie zaplatené. Po sezóne mohol byť neobmedzeným voľným hráčom.

V tejto sezóne má v 31 zápasoch dva body za gól a asistenciu. Spomínaný presný zásah je jediným v jeho kariére. Na prvý gól za morom čakal dlhých 118 zápasov, pred jeho strelením bol v tabuľke najdlhšie hrajúcich hráčov bez jediného gólu už na štvrtom mieste.

V 123 duelov trvajúcej kariére si Ľubuškin pripísal 10 (1+9) bodov, 166 zblokovaných striel aj 378 hitov. V tejto sezóne si vybojoval rolu v prvých dvoch obranných pároch, nastupuje po boku Olivera Ekmana-Larssona.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.