Nedávno bol na predaj: Predators chcú predĺžiť zmluvu s Ekholmom i Forsbergom

Čitatelia blogu Oh my Hockey si určite pamätajú na nie tak dávne špekulácie o tom, kde skončí Mattias Ekholm. Švédsky obranca bol v jednu chvíľu snáď najviac spomínaným menom v rámci všakovakých „rumors“. Napokon však dres nemenil.

Predators sa neponáhľali, nechceli ho vytrejdovať skoro, aby potom nemuseli ľutovať. Vyplatilo sa. V dobe prestupovej uzávierky už nikto nepochyboval, že zostane v Nashville. Teraz patrí 30-ročný zadák medzi priority vedenia. Spoločne s Filipom Forsbergom.

Ak môžeme očakávať nové rokovania, budú práve s menovanou dvojicou. A hoci je času dosť, veď obaja majú zmluvy až do konca sezóny 2021/22, generálny manažér David Poile odkazuje, že by ich mal rád podpísaných už pred začiatkom budúceho ročníka.

„Mali by sme si s ním sadnúť a popremýšľať, čo si myslí o svojej budúcnosti a či od neho dostaneme príležitosť na predĺženie zmluvy,“ povedal o Forsbergovi, svojom najproduktívnejšom hráčovi. „Keby nie, veľmi ťažko by sme ho nahrádzali. Podľa mňa ešte len prichádza na svoj vrchol. Zažíva najlepšie roky a myslím si, že neostane pri 30 góloch, ale že ich raz strelí 40. Je jasné, že by som ho rád videl ako budúcnosť organizácie Predators.“

Ekholm bol kandidátom na prestup v dobe, keď sa „predátorom“ nedarilo. Odkedy sa vrátili do boja o play-off, v klube zavládol optimizmus a jeho status sa zmenil. Nashville už predbehol Chicago, so štvorbodovým náskokom je aktuálne na poslednej postupovej priečke centrálnej divízie.

„Keď sa skončí sezóna a sadnem si s ním, budeme diskutovať o jeho budúcnosti, ako na tom je, ako vníma tento klub a ako sám seba, kde chce hrať v budúcnosti, či v Nashville, keďže vstúpi do posledného roku zmluvy,“ zamýšľa sa Poile v rádiu The Game. „Môže to viesť k všeličomu, k ďalším špekuláciám či predĺženiu kontraktu.“

Forsberg je najväčšou útočnou hviezdou mužstva, vedie klubové bodovanie s 29 bodmi v 34 dueloch. Ekholm je zas lídrom v štatistike +/- (+9), bodov má 17 v 36 zápasoch, čo ho radí na druhú priečku medzi obrancami za Romana Josiho.

Okrem tých dvoch sa Poile sústredí aj na Mikaela Granlunda. Ten môže po sezóne ako voľný hráč odísť, kde sa mu zachce. Navyše bol predmetom špekulácií pred uzávierkou prestupov.

„Určite by ho v play-off mnoho tímov rado videlo vo svojich radoch,“ dodáva Poile. „Keď skončí sezóna, pôjdem za ním, uvidím, v akom je rozpoložení, či chce zostať v Nashville, alebo byť neobmedzeným voľným hráčom. Môže sa stať čokoľvek z toho, ale myslím si, že nedávalo žiaden zmysel ho teraz vymieňať.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.