Nechytal jsem dobře. BLBOST! Slyšel Price od Webera

Po Tampě se dostali na posezónní tiskovou konferenci také hráči Montrealu. Trenér Ducharme zveřejnil hned několik zranění, se kterými jeho svěřenci přes bolest hráli, ale nejvíce pozornosti a ohlasu sklidil výrok kapitána Webera, který skočil do řeči svému brankáři a hrdinsky se ho zastal.

Carey Price byl klíčem úspěchu Habs v sérii s Torontem, ale především v duelech proti Winnipegu a Vegas. Avšak Tampa byla již nad jejich síly a Price chtěl vzít první tři porážky v sérii na sebe.

„Koneckonců nemyslím si, že jsem na začátku této série chytal dostatečně dobře,“ promluvil sklesle. Shea Weber ho ale nenechal pokračovat, další monolog obstaral sám.

„To není pravda!“ oponoval. „To my jsme nehráli dobře před Careym. Jednoduše musíme ocenit kvality soupeře. Tampa hrála fantasticky, zasloužila si vyhrát a byla lepší než my,“ pokračoval.

Kdyby nakonec vyhrál Montreal, nebylo by sporu o tom, kdo by získal Conn Smythe Trophy. V minulosti sice kolovaly světem zvěsti, že Price již není elitní gólman a Montreal potřebuje najít náhradu. Jenže poslední dvě play-off říkají přesný opak. Loni úspěšnost zákroků 93,6 % v deseti zápasech, letos zhruba 92 a půl ve 22 utkáních. Ovšem ofenzíva Tampy byla i nad jeho síly. Obdržel celkem 16 branek.

Cíl měli ale všichni společný. Vyhrát Stanley Cup. Ve finále se to nepodařilo, nicméně obětavost hráčům Canadiens rozhodně nechyběla. „Mnoho hráčů bylo potlučených. Krváceli, ale bojovali. Jsem na ně pyšný,“ byl trenér Ducharme hrdý na svůj tým. Na mysli měl především čtveřici zraněných hráčů, kteří i s problémy pravidelně nastupovali. Shea Weber měl zraněný palec, Jeff Petry prsty u ruky, Tyler Toffoli a Brendan Gallagher měli zraněná třísla.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.