Neal Pionk dostudoval školu, slíbil jsem to mámě, prohlásil

Hokej je jedna věc, vzdělání tou druhou. Nebývá úplně zvykem, aby hokejisté NHL měli vystudované školy. Pár hráčů s tituly se ale najde. Nově je mezi nimi také obránce Winnipegu Jets Neal Pionk. Školu dělal kvůli matce.

Trvalo to sice takřka sedm let, titul bakaláře ale Pionk nakonec získal. Na Univerzitě v Minnesotě studoval „Business Administration“. Jedná se o vzdělání v obchodní administrativě, volně přeloženo do češtiny/slovenštiny jako obor management.

„Bylo to trochu na delší dobu, trvalo mi šest a půl roku, než jsem konečně dostudoval, ale bylo to pro mě opravdu důležité,“ neskrýval své nadšení. „Hlavním faktorem byl pro mě hlavně slib mamince. Při podpisu mé první profesionální smlouvy jsem jí totiž slíbil, že školu dostuduju.“

Kromě vzdělání vyniká Pionk také v obranné hře. Stal se z něj nesmírně platným obráncem Winnipegu. Tvoří útočné akce, hraje ve druhé přesilovce, pravidelně rozdává spoustu hitů. Navíc pomyšlení, že Jets ho získali ve výměně spolu s Ville Heinolou za Jacoba Troubu, dělá fanoušky Winnipegu nesmírně šťastnými.

Po letošní sezóně mu končí smlouva. Generální manažer kanadského klubu z Manitoby Kevin Cheveldayoff musí počítat s navýšením gáže pro Pionka. Aktuálně si ročně vydělává tři milióny dolarů.

One thought on “Neal Pionk dostudoval školu, slíbil jsem to mámě, prohlásil

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.