Nate Schmidt chce odísť z Vancouveru. Manažér sa bráni, vraj to nie je pravda

Do Vancouveru prišiel za lacno a odohral tu jednu, aj to skrátenú sezónu. Na takýto neúspech však už po rokoch vo Vegas nie je zvyknutý. Obranca Nate Schmidt chce podľa novinárov Ricka Dhaliwala a Davida Pagnottu odísť z Vancouveru.

Ročník sa neskončil len tímovým, ale i osobným neúspechom. 29-ročný Američan odohral 54 stretnutí so ziskom 15 (5+10) bodov a ani defenzívne nezažil svoju najlepšiu sezónu. Po prvýkrát po piatich rokoch neodohral ani zápas v play-off NHL. O dôvodoch týkajúcich sa vecí mimo ľadu zatiaľ nevieme.

Schmidtovo meno sa v špekuláciách objavuje už pomerne dlho. Nucks ho vlani získali za tretie kolo draftu, teda veľmi lacno. Tento trejd sme zdôvodnili v analýze. Aj po nepodarenej sezóne by zaňho mohli dostať viditeľne viac, než koľko zaňho pred rokom zaplatili.

Má zmluvu na ďalšie štyri sezóny, plat 5,95 mil. dolárov a modifikovanú klauzulu o nevymeniteľnosti, vďaka ktorej si môže vybrať 10 tímov, kam ho jeho zamestnávateľ nemôže vymeniť.

„Nie je to pravda,“ povedal o špekuláciách generálny manažér Jim Benning. „Nechce odtiaľ odísť, neviem, kto s tým začal.“

Lenže novinárov výroky Benninga nezastavili, práve naopak.

„Táto špekulácia neodíde len tak. Bude sa znovu objavovať, nachvíľu bude ticho, a potom príde zas. A na povrch to naposledy vyšlo cez víkend. Nikto mi nepovedal, že to, že chce odísť, nie je pravda,“ poznamenal novinár Rick Dhaliwal. „Cez víkend som práveže opäť počul, že chce odísť. Neviem ale, prečo…“

Ak sú tieto správy pravdivé, „kosatky“ majú postarané o vrásky navyše. Zmluvu aktuálne majú len dvaja full-time NHL obrancovia, Schmidt a Tyler Myers. Neobmedzenými voľnými hráčmi sa môžu stať Alexander Edler a Travis Hamonic, zmluvy nemajú ani Quinn Hughes, Olli Juolevi či Jalen Chatfield.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.