Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Nate Schmidt bol vymenený, získal ho Vancouver

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

V dnešnú noc sa udiali očakávané veci. Vegas Golden Knights podľa očakávaní z posledných dní ulovili Alexa Pietrangela. Privedenie novej opory sa však nezaobíde bez obety. Ako bolo napísané aj vo včerajšom blogu, „rytieri“ sa vzdali iného obrancu – Nate Schmidta.

29-ročný obranca sa sťahuje do kanadského Vancouveru. Protihodnotou je tretie kolo draftu 2022, teda, pochopiteľne, dosť pod cenu. Má to ale logické opodstatnenie, keďže niekoho sa Vegas potrebovali vzdať.

„Už som vám o tom hovoril, ten biznis, práca, ktorú mám, často zahŕňa ťažké rozhodnutia, ktoré sa dotýkajú dobrých ľudí,“ vyjadril sa generálny manažér Kelly McCrimmon. „Nikdy som vo svojej kariére nepracoval s lepším človekom ako je Nate, ktorý je neuveriteľne populárny hráč v našej komunite, úžasný zástupca tímu, človek, čo sa angažuje v charite, obranca do prvého páru počas celých troch rokov v tíme. Bol tu len jeden scenár, jedna situácia, kedy by sme uvažovali o jeho výmene, a bola to presne tá situácia, ktorá by nám umožňovala dostať Alexa do nášho tímu.“

Schmidt v ročníku 2019/20 odohral v základnej časti 59 stretnutí so ziskom 31 (7+24) bodov. Vo vyraďovacej časti pridal americký zadák ďalších 20 zápasov, pripísal si 9 (2+7) bodov.

Analýza trejdu TU

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.