Naštvaný Lehner obvinil NHL z klamstiev: Žijeme ako vo väzení

Robin Lehner vždy povie, čo si myslí, nech je to akokoľvek tvrdé. Toto tvrdenie potvrdil včera, pustil sa do samotnej NHL. Ligu obviňuje, že hráčov pod zámienkou uvoľnenia opatrení dotlačila do vakcíny, ale sľuby dodnes nenaplnila.

Podľa švédskeho brankára malo prísť k uvoľneniu protipandemických opatrení. Medzi tie patrí napríklad prísna karanténa, spoluhráči sa stretávajú len na štadiónoch. Vedenie súťaže už na začiatku sezóny vydalo stanovisko, že hráči a ich rodiny by mali vo vlastnom záujme zostávať doma a nestýkať sa s inými ľuďmi.

Lehner doslova povedal, že sa cíti ako vo väzení.

„Došli sme do bodu, keď sa musíme pozerať aj na psychickú pohodu ľudí, nie len nás z NHL, ale úplne každého, pýtať sa, ako sa môžeme čím skôr vrátiť do normálneho života, pretože je to obrovský problém,“ vyjadril sa Lehner. „Ale klamať nám len preto, aby nás dotlačili do vakcíny? To je neakceptovateľné.“

Príbeh Lehnera je silný. Sám si prešiel ťažkými skúškami, bojoval s alkoholizmom a trpí bipolárnou poruchou. O problémoch s mentálnym zdravím vie svoje, preto chce šíriť osvetu. Nedávno sa vyjadril, že o podobných veciach vždy hovorí úprimne a otvorene.

Bill Daly, zástupca komisionára ligy, mu oponuje. Tvrdí, že žiadne konkrétne rozhodnutie o uvoľneniach nikdy neprišlo. Lehner vraví, že zo strany ligy počúva zakaždým len nové a nové výhovorky. Naposledy sa jej vedenie vyjadrilo, že počká, kým budú zaočkovaní všetci hokejisti.

Na Twitteri sa neskôr ospravedlnil za to, že opatrenia, ktorými liga dbá na bezpečnosť hráčov a čo najmenšie problémy s covidom, označil za „väzenie“. Hovorí, že nechce nikoho dostať do problémov. Zároveň však vraví, že súťaženie nikdy nesmie vyhrať nad starosťou o psychické zdravie ľudí. Mnohí sú od spoločnosti izolovaní už vyše roka.

Nie je to po prvý raz, čo dal Lehner najavo svoje postoje k opatreniam. Pred rokom však bol na opačnej strane bariéry. Kritizoval švédsku vládu za veľmi uvoľnené nariadenia. Ľudí o tom rozhodujúcich nazval „pos*atými idiotmi“, dodal, že jeho malá sestra chodí do školy, hoci sa mama stále nevyliečila z ochorenia.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.