Nashvillu v kempe chýba až sedem hráčov, kemp Tampy nestihol Černák

V kempoch klubov je v tomto roku absencia na dennom poriadku. Rieši ju množstvo organizácii, veľmi zasiahnutý je Nashville.

Predators totiž na včerajších tréningoch vyrukovali si siedmimi absenciami. Začiatku prípravy sa nezúčastnili Matt Benning, Mark Borowiecki, Alexandre Carrier, Matt Duchene, Mattias Ekholm (všetci „unfit to participate“, teda bližšie dôvody neznáme), Mikael Granlund (nedoriešené víza) a Erik Haula (narodilo sa mu dieťa).

V kempe Dallasu Stars na prvom tréningu chýbali gólman Anton Chudobin a útočník Joe Pavelski. Čo sa týka veterána Chudobina, ten takisto nemá doriešené všetky veci spojené s príchodom do Ameriky. Joe Pavelski ešte nemá urobený potrebný počet testov, podľa Nilla sa však čoskoro pripojí k mužstvu.

Do prípravy sa od začiatku nezapojil skúsený zadák Chicaga Blackhawks, Brent Seabrook. Dôvody sú neznáme. Komplikácie sa prihodili Buffalu Sabres, keďže sa im zranil lotyšský útočník Zemgus Girgensons. Na tréningu sa pokúsil bodýčkovať spoluhráča Stevena Fogartyho, ktorý sa mu vyhol.

Po Nashville hlási veľa chýbajúcich aj Colorado Avalanche. Organizácia z Denveru svoj kemp odštartovala načas, no na ľade neboli prítomní útočníci Gabriel Landeskog a Brandon Saad, obranca Erik Johnson ani brankár Phillip Grubauer. Všetci majú status „unfit to participate“.

Ako informuje novinár Joe Smith z The Athletic, otvorenie kempu Tampy Bay Lightning sa uskutočnilo bez slovenského zadáka Erika Černáka. Ten s klubom nedávno podpísal nový kontrakt. Stále nemá splnené všetky podmienky na začiatok prípravy – víza či karanténu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.