Náhrada za Grubauera. Darcy Kuemper bol vymenený do Colorada

Colorado Avalanche muselo nutne riešiť situáciu v bránkovisku. Po odchode Philippa Grubauera do Seattlu sa chvíľu hovorilo o údajnom príchode Linusa Ullmarka, ten však podpísal v Bostone. Avalanche si vyhliadli iného brankára, museli ho získať trejdom.

A tak kontaktovali Arizonu Coyotes. Záujem o Darcyho Kuempera pretavili v činy. Obetovali zaňho obrancu Connora Timminsa, voľbu v prvom kole draftu 2022 a podmienečnú voľbu v treťom kole draftu 2024.

Kuemper má zmluvu ešte na jeden rok, z platového stropu ukrajuje 4,5 mil. dolárov a všeobecne je považovaný za podceňovaného brankára. V najbližšej sezóne si zarobí 5,5 mil. dolárov. V minulej sezóne sa stal majstrom sveta, za „kojotov“ odchytal 27 duelov s úspešnosťou 90,7% a priemerom 2,56 inkasovaných gólov na zápas.

Ako hovoril Pierre LeBrun, pôvodným „plánom B“ bol pre Avalanche dánsky gólman Frederik Andersen. Ten sa však medzičasom stihol upísať Caroline Hurricanes a Avs sa museli rozhliadnuť inam.

Brankárskym duom Colorada teda bude v novej sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou tandem Kuemper-Francouz. Okrem tých dvoch sú v organizácii zmluvne zaviazaní ďalší štyria brankári, menovite Justus Annunen, Hunter Miska, Trent Miner a Jonas Johansson.

Arizona Coyotes získala mladého perspektívneho obrancu. Timmins sa v poslednej sezóne predstavil v 31 zápasoch za Avalanche, získal sedem asistencií. Stavili all-in na budúcnosť, v budúcoročnom drafte majú jedenásť volieb, z toho sedem v prvých dvoch kolách.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.