Nádeje Colorada sú preč, Vegas Golden Knights postupujú do semifinále!

Oh My Hockey|11. jún 2021 o 07:17

Keď prehrávali 0:2 na zápasy, vedeli, že herne na to majú. Vegas Golden Knights potom zabrali aj výsledkovo. Dnes v noci vyhrali štvrtý zápas v rade, a to znamená jediné. V najlepšej štvorici sú v tejto sezóne hneď tri tímy, ktoré v nej boli vlani. Chýba len Dallas.

Do nočného duelu, ktorý sa hral vo Vegas, nastúpili lepšie Avalanche. Predviedli svoju špecialitu - rýchly gól. Devon Toews skóroval už po 23 sekundách hry, avšak odpoveď "zlatých rytierov" bola viac než rýchla. Už o 52 sekúnd ho nasledoval Nick Holden. V 16. minúte sa Golden Knights prvýkrát ujali vedenia zásluhou Williama Karlssona.

V druhej časti hry sa po 2 a pol minútach nechal vylúčiť Alex Pietrangelo a jeho faul potrestal vyrovnávajúcim zásahom Rantanen. Na ďalší gól sme čakali až do 35. minúty, presadil sa Kolesar. O dve minúty sa ešte Avs dokázali dotiahnuť, na 3:3 vyrovnával Burakovsky, lenže to bolo od Colorada posledné slovo. Do konca prostrednej dvadsaťminútovky prevážil misky váh definitívne na stranu Vegas Alex Pietrangelo.

Z gólu do šatne sa už Colorado nespamätalo. Vegas v poslednej tretine ešte navýšili náskok - na 5:3 upravil v 52. minúte Carrier a v čase 56:50 do prázdnej brány spečatil výsledok zápasu a osud série, ktorú mnohí označovali ako "predčasné finále", Max Pacioretty.

Každý fanúšik Vegas dostal vďaka postupu jeden "Jumbo Jack" hamburger v stánku Jack in the Box zadarmo.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS 6:3 COLORADO AVALANCHE (2:1, 2:2, 2:0)
2. Holden (Smith, Roy), 16. Karlsson (Martinez), 35. Kolesar (Pietrangelo, Theodore), 40. Pietrangelo (Tuch, Pacioretty), 52. Carrier (Theodore, McNabb), 57. Pacioretty - 1. Toews (MacKinnon, Saad), 24. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 37. Burakovsky (Bellemare, Makar)
Brankári: Fleury 30/33 - Grubauer 17/22