Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

MP: Ktorí hráči KHL nahliadnu do NHL? Šesť najhorúcejších kandidátov

4 min read
Biljalov, Dronov, Miromanov, Kuzmenko, Alexejev, Tolčinskij

Tohtoročná sezóna KHL sa nám prehupla do druhej tretiny a napriek niekoľkým „zárezom“ od koronavírusu prebieha zatiaľ pomerne hladko. Nový ročník, nová várka hokejových príbehov a skvelých výkonov. V tomto čase už máme dosť relevantných informácií, aby sme dokázali vybrať niektoré veľmi zaujímavé mená pre kluby NHL. Tak sa pozrime, ktorí hráči by si svojimi výkonmi mohli vybojovať príležitosť v zámorí.

Pokúsim sa o výber najlepšieho hráča KHL pre každý post a vytvoriť tak akúsi formáciu, ktorá by v dohľadnej dobre mohla brázdiť ľady NHL (prípadne AHL). A aby to bolo zaujímavejšie, vynecháme všetkých, ktorých práva už niektorý z klubov vlastní.

Brankár

Timur Biljalov (Ak Bars Kazaň)

Ak KHL nemá o niečo núdzu, tak sú to kvalitní brankári. Vymenovať gólmanov, ktorí v tomto roku odvádzajú skvelé výkony by vydalo na dva riadky. Napriek kontraktu až do roku 2022 siaham po mene Timur Biljalov. O jeho presune do zámoria sa hovorilo už vlani, napokon však s Ak Bars Kazaň podpísal dvojročnú zmluvu. V tomto roku jeho štatistiky síce trochu poklesli, no vidím v ňom brankára, ktorý jedného dňa môže podpísať v NHL, a to napriek „nebrankárskym“ 179 centimetrom.

Obrancovia

Daniil Miromanov (HK Soči)

Kométa tohtoročnej sezóny. Ešte vlani jeho meno poznal málokto, patril medzi elitu „len“ v nižšej VHL. Pred štartom tohto ročníka však prišiel do Petrohradu zo Soči telefonát. Vedenie klubu z pobrežia Čierneho mora chcelo Miromanova do svojich služieb a od armádneho klubu prišla kladná odpoveď. Tým začala nevídaná jazda. Po anabáze v QMJHL, ECHL či českej najvyššej súťaži prišla druhá šanca v KHL. Výsledok? 22 zápasov a 15 bodov v kvalitatívne poddimenzovanom kádri Soči. Miromanov je robustný a pohyblivý pravák bez zmluvy na budúcu sezónu. Čo viac potrebujete?

Grigorij Dronov (Metallurg Magnitogorsk)

Kým Miromanov je jednoznačná voľba, nájsť mu nejakého „parťáka“ nie je jednoduché. Lukas Bengtsson patrí Pittsburghu, Brennan Menell Minnesote, Rušan Rafikov zas Calgary. Damir Šaripzjanov naproti tomu nepodáva také výkony ako v minulej sezóne, navyše má dlhodobú zmluvu. Ja si tak vyberám Grigorija Dronova, no jedným dychom dodávam, že je to veľmi neistá stávka. V každom prípade mám za to, že sa v tomto obrovitom obrancovi skrýva dobrý potenciál. Dronov svojho času patril medzi najlepších ruských zadákov vo svojom ročníku, no svoju povesť medzi seniormi zatiaľ potvrdzuje len pozvoľna. Dnes má 22 rokov a dostatok centimetrov i kilogramov. Jedného dňa z neho môže byť v KHL veľká hviezda. No nemusí…

Útočníci

Andrej Kuzmenko (LW, SKA Petrohrad)

Nebudem klamať, Andrej Kuzmenko patrí medzi mojich najobľúbenejších hráčov, a to nielen v KHL. Ako budúceho hráča NHL som ho prvýkrát označil už niekedy v roku 2018, jeho meno sa však v prestupových špekuláciách na trase KHL – NHL zatiaľ neobjavilo, čomu úplne nerozumiem. Dôležité však je, že Andrej postupne začal napĺňať moje slová a dnes patrí medzi najspoľahlivejších mužov Valerija Bragina v SKA. Je pohyblivý, má skvelú strelu, neuhýba pred osobným súbojom a nasadiť ho môžete v presilovkách i oslabeniach. Nechcem ani náznakom tvrdiť, že sa stane hviezdou aj v NHL, určite si však myslím, že šancu by dostať mal. To sa však asi tak skoro nestane. Zmluvu má totiž ešte aj na budúcu sezónu.

Denis Alexejev (C, Lokomotiv Jaroslavľ)

Zoznam fantastických centrov sezóny 2020/21 je siahodlhý. Väčšina mien je však, ako to povedať, za zenitom. Šipačov, Dacjuk, Lehterä či Hartikainen sú nepochybne špička (nielen na európskej, ale aj svetovej úrovni), no v ich veku o nich ťažko bude niekto v zámorí vážne uvažovať. Pre mňa je jednoznačnou voľbou Denis Alexejev. Má 23 rokov a v notesoch ho kluby NHL majú už asi dva roky. Štart do tejto sezóny síce nebol nijak raketový, ako napríklad v podaní Miromanova či Tolčinského, stále je to však spoľahlivý center schopný hrať na oboch koncoch klziska.

Sergej Tolčinskij (RW, Avangard Omsk)

Keď sa povie pravé krídlo z KHL smerujúce do NHL, napadne vás Konstantin Okulov. Nenechajte sa mýliť, útočník CSKA Moskva podáva aj v tomto roku mimoriadne kvalitné výkony, no nie také kvalitné, ako Sergej Tolčinskij. Nechcený v Moskve, milovaný v Omsku. Drobný útočník je ďalším dôkazom toho, že po hokejovej stránke na tom SKA a CSKA nie sú tak perfektne, ako o sebe tvrdia. Tolčinskij to už raz v zámorí skúšal, skúsil by to znovu? Pochopiteľne, v hre je mnoho „ale“: drobná postava, jeden neúspešný pokus v Caroline a vlastne aj v CSKA. Na druhú stranu však tohtoročnými výkonmi dokazuje, že jeho meno je hodné zapamätania.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.