Morgan Geekie zažil neuveriteľný debut, dvakrát skóroval aj asistoval

Oh My Hockey|9. mar 2020 o 08:24

Niektoré debuty vyjdu zle, niektoré lepšie. Pri iných si poviete, že skrátka prišla nervozita, no sú i také, že vám spadne sánka. Posledný prípad sa dal vidieť včera večer. Pittsburgh hostil Carolinu a v drese hostí nastúpil Morgan Geekie.

21-ročný center, pôvodne draftovaný zo 67. miesta, si miestenku v zostave Hurricanes vybojoval po prvýkrát. A rozhodne nesklamal ani sám seba, ani trénera. K asistencii pridal hneď dva presné zásahy a režíroval výhru 6:2 nad Penguins.

Kanaďan strelil prvý gól tímu, keď vyrovnával stav stretnutia na 1:1. Pri góle Slavina na 2:2 asistoval. V tretej tretine potom dokonal výhru gólom na 6:2.

Geekieho boli podporiť aj jeho najbližší: „Zavolal som rodičom a priateľke hneď po tom, ako ma povolali. Našli si čas a prišli sa na mňa pozrieť. Som rád, že tu dnes boli. Snažil som sa hrať jednoducho, ale naplno a prispôsobiť sa rýchlosti hry,“ hovoril po zápase.

Za 10 minút a 22 sekúnd si pripísal tri plusové body, štyri zablokované strely, jeden hit a dve trestné minúty. Premenil sto percent svojich striel, keďže vystreliť na Tristana Jarryho sa mu podarilo iba dvakrát. Za svoju snahu bol náležite odmenený a stal sa hviezdou zápasu.