Minnesota Wild podpíšu Hammonda, dôvodom pravdepodobne zranenie Stalocka

Brankárskym podpisom ešte pred novou sezónou nie je koniec. Aktérom ďalšieho by mali byť Minnesota Wild. Ako píše insider klubu, Michael Russo, podľa jeho zdrojov sa klub dohaduje s veteránom Andrewom Hammondom.

Dôvodom by mal byť nedoliečený Alex Stalock. Ten by sa pre zranenie nemá dostaviť do prípravného kempu, a teda nestihne ani štart sezóny 2020/21. „Divosi“ majú aktuálne pod zmluvou Cama Talbota, Kaapa Kähkönena a nováčika Huntera Jonesa.

Pre mladého Kähkönena by mohlo ísť o poriadnu príležitosť. Má 24, no debut si v NHL odkrútil až v poslednej sezóne. V bráne Iowy (AHL) si vyslúžil ocenenie najlepšieho brankára uplynulej sezóny. S Hammondom sa poznajú, tvorili tandem v sezóne 2018/19.

Hammond vlani pôsobil v American Hockey League na farme Buffala Sabres v Rochesteri. Medzi ním a Kähkönenom sa počas neúčasti Stalocka uskutoční súboj o post brankárskeho partnera pre Talbota. Podľa nášho názoru by ho mal jednoznačne vyhrať talentovaný Fín, ktorý si zaslúži poriadnu šancu v NHL.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.