Minnesota vyradí číslo Mikka Koiva

Mikko Koivu sa stane prvým hráčom, ktorého číslo vyvesia pod strop Xcel Energy Center.

Spomienková ceremónia na počesť niekdajšieho kapitána Minnesoty Wild sa uskutoční v nedeľu 13. marca. Jeho číslo 9 si už v drese Minnesoty nikto neoblečie.

„S nesmiernou radosťou vám oznamujeme, že Mikko Koivu bude prvým hráčom v histórii klubu, ktorého dres bude vyradený,“ povedal majiteľ klubu Craig Leipold. „Počas svojej pätnásťročnej kariéry urobil pre našu organizáciu na ľade a v našej komunite veľa pamätných vecí. Túto poctu si skutočne zaslúži a ja sa teším, že tento historický moment oslávime 13. marca v Xcel Energy Center spolu s jeho rodinou a všetkými našimi vášnivými fanúšikmi.“

Rodáka z Turku draftovali Wild v roku 2001 z celkovej šiestej pozície. S výnimkou posledných siedmich duelov odohral za divochov celú kariéru. V drese klubu si pripísal 1028 zápasov, 709 bodov, 205 gólov a 504 asistencií. Drží tímové rekordy v počte zápasov, bodov, asistencií či v štatistike +/- (+70).

„Nikto počas svojho pôsobenia v Minnesote nemakal tak tvrdo, ako Mikko,“ vyjadril sa generálny manažér Bill Guerin. „Vypľul by za nás dušu a bol fantastickým kapitánom. Vedie Wild vo viacerých historických štatistikách, ale aj jeho práca mimo ľadu a s našimi fanúšikmi bude navždy prežívať v našich pamätiach.“

Fín dodnes žije v Minnesote a angažuje sa v charite. V NHL hral aj jeho starší brat Saku.


FOTO: Andy Witchger / Flickr

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.