Mikko Koivu ukončil kariéru. Priznal, že už na to nemá

Koniec kariéry po šestnástich rokoch v zámorskej NHL ohlásil fínsky útočník Mikko Koivu. Center Columbusu Blue Jackets tak urobil potom, čo v lete pristal na kontrakt od „modrokabátnikov“, za ktorých stihol odohrať iba sedem duelov.

37-ročný Koivu v NHL odohral 1035 zápasov, v ktorých zaknihoval 711 (206+505) bodov. S výnimkou posledných siedmich stretnutí strávil celú kariéru v jedinom drese, a to vo farbách Minnesoty Wild, kde bol kapitánom dlhých jedenásť rokov.

„Nebolo to pre mňa ľahké rozhodnutie, keďže som miloval každú minútu môjho krátkeho pôsobenia v Columbuse a veľmi som dúfal, že pomôžem tímu dosiahnuť jeho ciele v tejto sezóne, ale pravdou je, že som necítil, že dokážem ďalej hrať na tomto leveli a chcel som sa pozrieť pravde do očí a byť férový voči spoluhráčom. Preto prišiel môj čas odísť do hokejového dôchodku,“ vyhlásil veterán.

„Bol som neuveriteľne požehnaný a som z celého srdca vďačný Minnesote Wild a Columbusu Blue Jackets za príležitosť, ktorú mi dali, aby som počas posledných šestnástich rokov v Národnej hokejovej lige prežil svoje sny.“

Koivu bol šestkou draftu 2001. V štatistikách sa blížil k slávnemu staršiemu bratovi Saku Koivovi, tiež bývalému dlhoročnému kapitánovi, ktorého však nepredstihol. Na medzinárodnej úrovni vybojoval striebro a bronz z olympijských hier, aj zlato z MS 2011.

„Mikko Koivu je veľkým profesionálom a hoci sme sklamaní, že jeho čas v organizácii Blue Jackets bol tak krátky, chápeme ho a rešpektujeme jeho rozhodnutie, pretože je výsledkom hlbokej úcty, ktorú má voči hokeju, organizácii i spoluhráčom,“ vyjadril sa na margo situácie generálny manažér klubu, Jarmo Kekäläinen. „Poznám Mikka už dlhý čas a som hrdý na to, čo dosiahol a akým spôsobom reprezentoval náš klub, Minnesotu Wild aj reprezentáciu Fínska počas posledných dvoch dekád. Želám mu šťastné roky a spokojný prechod do ďalšej kapitoly jeho života.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.