St. aug 12th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Mike Stothers: Björnfot hraje jako ostřílený veterán

2 min read

Zdroj obrázku: Adam Pantozzi/Getty Images

Na začátku sezóny bylo pro spoustu lidí překvapením, že na zahajovací soupisku LA Kings se dostal 18letý obránce Tobias Björnfot. Králové jsou braní spíše jako takoví dinosauři, proto je poměrně nevídané, když v zahajovací sestavě figuruje hráč, kterého si zvolili v draftu v témže roce.

Björnfot sice odehrál doposud za hlavní tým LA pouze 3 zápasy, ovšem místo hostování ve Švédsku byl poslán na farmu do Ontario Reign, aby jej vedení Kings mělo více na očích. Že to byla dobrá volba potvrzuje i hlavní kouč Reign Mike Stothers. „Nepoznali byste, že hraje první rok mezi profesionály. Hraje jako ostřílený veterán. Vyčnívá v týmu tak, že vás nutí myslet si, že je starší a zkušenější než ve skutečnosti je,“ povídá Stothers.

Od doby, co se Björnfot vrátil z juniorského MS, hraje v Ontariu pravidelně v páru s Paulem LaDuem. LaDue ve svých 27 letech má odehranou porci 71 zápasů v NHL, letos se však do týmu Kings nevešel. Spolupráci si oba pochvalují. „Myslím, že máme podobné smýšlení. Oba chceme být dobří v obranném pásmu, ale zároveň se bavit v útoku. Máme nějakou chemii a vychází nám to. Je dobrý hráč a dobrý kluk, je super mít ho na své straně,“ říká Björnfot. „Je to výjimečný hráč. Nemyslím si, že bude v téhle lize moc dlouho a jsem rád, že si s ním můžu zahrát. Rád mu pomůžu, jak budu moct, on mi v zápasech pomáhá taky. Jde nám to spolu,“ odpovídá LaDue.

Jak dlouho spolu ještě budou hrát je ale ve hvězdách. Vzhledem k přestavbě Kings se dá očekávat, že Tobias bude povolán do hlavního týmu, zatímco LaDue možná změní působiště. Na zápas Ontaria se před nedávnem byli podívat skauti Montrealu, je tedy možné, že se dívali právě na něj.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.