Mike Hoffman sa po slabšom angažmáne v St. Louis upísal Montrealu

Montreal Canadiens včera najprv podpísali zmluvu s Davidom Savardom, potom ohlásili aj príchod Cedrica Paquettea, teda dvoch hráčov Tampy. Zďaleka ale neskončili, priviedli aj inú veľkú rybu – útočníka Mika Hoffmana.

S 31-ročným Kanaďanom sa dohodli na trojročnom kontrakte s platom vo výške 4,5 mil. dolárov ročne. V prvej sezóne by si mal zarobiť 3,5 milióna, vo zvyšných dvoch rovných päť.

Hoffman sa pred vlaňajšou sezónou dohodol na ročnej zmluve so St. Louis Blues, zvolil teda cestu, ktorou sa vydal i Taylor Hall. Zarobil 4 milióny a hoci neprežil najlepšiu sezónu, vyjednal si zvýšenie kontraktu u nového zamestnávateľa.

Rodák z Kitcheneru odohral v ročníku 2020/21 52 duelov, zaknihoval 36 (17+19) bodov, čo sú na jeho pomery podpriemerné čísla. V štyroch zápasoch play-off pridal jeden gól. Ak by sme jeho štatistiky zarátali do mužstva Canadiens v poslednej sezóne, gólovo by skončil na delenom druhom mieste za Tylerom Toffolim. Bodovo by bol štvrtý.

FOTO: NHL.com

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.