Mikael Granlund sa vracia do Nashvillu, dohodol sa na ročnej zmluve

Pôvodne sa zdalo, že je na odchode. S klubom z „mesta country“ sa nedokázal dohodnúť pred otvorením trhu, a tak vyslal jasný signál ostatným, aby prišli s ponukami. Pôsobenie fínskeho útočníka Mikaela Granlunda na trhu nakoniec pripomínalo bumerang.

28-ročný rodák z Oulu sa totiž znova upísal Nashvillu Predators, teda klubu, odkiaľ si pôvodne odskočil vyskúšať, aké je to byť neobmedzeným voľným hráčom. Zľavil z platu, zľavil z dĺžky. Kým počas trvania posledného kontraktu mu na výplatnej páske chodilo 5,75 mil. dolárov ročne, po novom si zarobí presne o dva milióny menej. Predošlá zmluva mala dĺžku tri roky, táto len jeden.

Granlund čakal takmer do poslednej možnej chvíle, ale lepšie požiadavky mu zjavne nedali nikde. Je to celkom pochopiteľné – vlaňajšia sezóna bola jeho najslabšou spomedzi všetkých plných sezón, ktoré odohral v NHL. Odohral 63 stretnutí a pripísal si 30 (17+13) bodov. V štyroch dueloch play-off pridal jednu asistenciu.

Fín nie je jediným hokejistom, ktorý po dlhom čakaní zobral nižšiu sumu. Výrazne sa musel uskromniť aj Anthony Duclair, ktorý od Ottawy pred pár mesiacmi údajne dostal ponuku na tri roky a štyri milióny ročne. Tú odmietol, veril, že niekto ponúkne viac, až kým neprišla vskutku šokujúca informácia, že jeho kroky povedú na Floridu. Panthers mu v najbližšej sezóne zaplatia 1,7 mil. dolárov.

One thought on “Mikael Granlund sa vracia do Nashvillu, dohodol sa na ročnej zmluve

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.