Mika Zibanejad PĚTI góly sestřelil Washington!

Oh My Hockey|6. mar 2020 o 08:57

Unikátní večer zažil švédský útočník ve službách Rangers. Stal se ústřední postavou svého týmu při výhře 6:5 v prodloužení nad Capitals, když do sítě Samsonova nasázel hned pět branek.

Nejprve srovnával stav utkání v první třetině v přesilové hře, poté po pěti a půl minutě hry v té druhé převrátil misky vah na svou stranu. V závěrečně dvacetiminutovce na dvě jeho branky pokaždé odpověděl Alexander Ovečkin, ovšem v prodloužení to byl zase Švéd, který rozhodl o zisku druhého bodu.

10. Zibanejad (Panarin, DeAngelo)
26. Zibanejad (Fox, Bučněvič)
41. Zibanejad (Bučněvič, Di Giuseppe)
59. Zibanejad (Kakko, Lemieux)
61. Zibanejad (Panarin, DeAngelo)

„Dnes se mě puk prostě držel,“ vysvětloval po zápase Zibanejad. „Když se podíváte na ty góly, byly to krásné akce. Já byl ve správný čas na správném místě. Samozřejmě je důležitější, že jsme dnes vyhráli, ovšem tohle je moment, který si budu ještě dlouho pamatovat.

Zibanejad je čtvrtým hráčem, kterému se podobný kousek povedl. V minulé sezóně byl stejně produktivní v jednom zápase Patrik Laine z Winnipegu, který se rozstřílel na ledě budoucího vítěze Stanley Cupu St. Louis.

Stejně tak se to podařilo i Johanu Franzénovi z Detroituv roce 2011 a Mariánu Gáboríkovi v roce 2007.