Michal Kempný vlastnoručne pomáha ľuďom, ktorých postihlo tornádo na Morave

Michal Kempný zobral pomoc ľuďom na Morave do vlastných rúk a ide príkladom. Nie je jediným hokejistom – veď českí reprezentanti sa vzdali odmien z majstrovstiev sveta, aby pomohli ľuďom, ktorých postihlo silné tornádo. To zmenilo niektoré obce na nepoznanie.

V okrese Hodonín sa vo štvrtok počas silných búrok sprevádzaných krupobitím objavilo silné tornádo, ktoré na viacerých miestach spôsobilo rozsiahle škody a vyžiadalo si aj päť obetí. Najviac zasiahnuté boli štyri obce – Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Hrušky.

Na Instagrame o Kempného pomoci informovala jeho snúbenica. „Som na teba hrdá,“ napísala do story. Fotky a videá mapujúce hokejistovu prítomnosť na mieste priniesol blog Russian Machine Never Breaks. Kempný pomáha v obci Lužice, podujal sa na opravu strechy.

30-ročný hokejista má k tomuto kraju veľmi blízko. Sám pochádza z Hodonína, zničené obce ležia len zopár kilometrov od jeho rodiska. „Stále nemôžem uveriť tomu, aká katastrofa postihla včera večer juh Moravy,“ napísal po tragédii na sociálnych sieťach. „Kraj, odkiaľ pochádzam a kam sa rád vraciam. Návrat dnešný je iný a osobný. Z pohľadu na aktuálnu situáciu ma mrazí.“

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.