Messier ako kouč Rangers? Stopercentne by som to zvládol, hovorí

Ako by sa dala označiť organizácia New York Rangers v posledných desiatkach hodín? Ako jeden veľký chaos. Sčista-jasna boli včera odvolaní zo svojich pozícií generálny manažér Jeff Gorton aj prezident John Davidson, oboch nahradil Chris Drury.

Je zjavné, že dvojica nevedela o oficiálnom vyhlásení klubu voči disciplinárnej komisii NHL. To mal zrežírovať aj uverejniť majiteľ organizácie, James Dolan. Podľa niektorých informácií bolo práve toto kľúčovým bodom odvolania dvojice z vedenia. Od vyhlásenia sa údajne dištancovala. Iní však píšu, že prehlásenie nemalo nič spoločné s ich výpoveďou a dostali vyhadzov preto, lebo s ich prácou nevládla spokojnosť.

Problematike sme sa viac venovali v tomto článku.

Čo bude ďalej? Olej do ohňa prilial legendárny Mark Messier, ktorý ako kapitán doviedol klub k poslednému Stanley Cupu v roku 1994. Teraz sa zaujíma o prácu v organizácii a pozornosť na seba púta priamo prostredníctvom médií.

„Už roky ponúkam organizácii pomocnú ruku, nech by to potrebovala v čomkoľvek,“ vyjadril sa jeden z najlepších útočníkov všetkých čias. „Neviem, čo k tomu dodať.“

Šesťnásobný víťaz Stanleyho pohára by neváhal vziať líderskú rolu. Dostal otázku, či by zvládol aj trénovať, hoci to nikdy predtým nerobil.

„Stopercentne,“ neváha. „Robím hokej celý život. Skrátka buď ste hokejovo založený, alebo nie ste. Samozrejme, neexistuje nikto, kto by bol perfektný kouč alebo generálny manažér, vždy okolo seba potrebujete mať ľudí, čo vás podporia a pomôžu vám.“

Čo viedlo k odvolaniu Davidsona a Gortona nevie. Hoci v klube pracoval medzi rokmi 2009-2013 ako poradca, aktuálne nevedie kontakty s nikým v jeho štruktúrach. Má však názor na to, ako dvojica klub v posledných rokoch viedla – a ten nie je práve najvrúcnejší.

„Podľa môjho názoru, ak chcete vyhrávať, musíte vyhrať aj v tmavej uličke,“ reagoval na incident s Tomom Wilsonom. Znamená to, že sú Blueshirts podľa jeho názoru mäkkí a nemajú v mužstve nikoho, kto by na podobnú výzvu dokázal odpovedať. Dodáva, že ak by tím formoval on, nič podobné by nedopustil.

Messierova história vo vedení klubu mohla byť aj dlhšia. Mark absolvoval pohovor na pozíciu hlavného trénera pred sezónou 2013/14. Toto miesto napokon pridelili Alainovi Vigneaultovi, ktorý s tímom hneď v prvom ročníku došiel do finále Stanley Cupu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.