Merzlikins: Už se těším, až tahle sezóna bude za námi

Výkony Columbusu v letošní sezóně patří k jedněm z největších zklamání letošního ročníku NHL. Blue Jackets v posledních letech dokázali v play-off zaskočit nejednoho favorita, letos to ale svěřencům Johna Tortorelly prostě nejde. O tom, jak jsou hráči Columbusu frustrovaní, se svěřil Elvis Merzlikins pro Sportsnet.

„Už mě to unavuje. Jsem unavený ze všech těch proher. Vím, že se snažíme, ale začíná to být skoro až trapné,“ neskrýval zklamání. Blue Jackets jsou takzvaně jaloví v útoku. V ligovém srovnání jim patří až 28. pozice v počtu průměrně vstřelených branek na zápas s hodnotou 2,37. Za duben je pak jejich průměr nejhorší z celé NHL – pouze průměrně 2 vstřelené branky na utkání.

Columbusu nepomáhá ani fakt, že jejich plánované opory, Zach Werenski a Boone Jenner, do letošní sezóny už kvůli zranění nezasáhnou. Navíc veteráni jako David Savard nebo Nick Foligno byli vyměněni během uzávěrky přestupů.

„Situace je, jaká je,“ pokračuje Merzlikins. „Budu k vám upřímný, je bolestivé to sledovat. Je to pro nás vážně špatná sezóna a nemůžu se dočkat až skončí. Hned po jejím konci ji hodím za hlavu a nebudu se k ní vracet.“ Útěchou 27letému brankáři budiž, že tato agónie Modrokabátníků už nebude mít dlouhého trvání. Columbusu totiž zbývá odehrát pouhých 7 zápasů sezóny.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.