Merzlikins je zranený, Columbus má problém

Oh My Hockey|25. feb 2020 o 12:08

Gólman Columbusu Blue Jackets, nováčikovská kométa tejto sezóny Elvis Merzlikins sa zranil. Columbus zápas dokázal doviesť k víťazstvu 4:3 po predĺžení so striedajúcim Korpisalom v bráne.

Zranenie prišlo v dvanástej minúte prostrednej tretiny duelu proti Ottawe. Senators viedli 2:1. 25-ročný brankár po zrážke s Anthonym Duclairom zostal ležať na ľade, kým mu neprišla pomoc. Do kabíny odkorčuľoval po vlastných.

Zatiaľ neprišli žiadne výsledky z vyšetrení, no Blue Jackets povolali z farmy Matissa Kivilenskisa. Môže to značiť, že Merzlikins nejaké zápasy vynechá. V posledných zápasoch nemal formu zo začiatku sezóny, zo siedmich duelov pred tým, v ktorom sa zranil, mal bilanciu 0-4-3.

Hlavný kormidelník John Tortorella neberie túto situáciu tragicky. Práve naopak, chce ukázať, že jeho tím sa za žiadnych okolností nevzdá. "Nebudeme mať veľké vyhlásenia, že sa proti nám spikol celý svet. Vieme, kým sme. Sme tými, kým sme boli v posledných mesiacoch. Musíme byť pripravený zopakovať naše výkony každý večer."

Merzlikins má v 32 zápasoch 92,2-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,39 gólu na zápas. Okrem toho vedie ligovú tabuľku v počte shutoutov (5).