McDavid, MacKinnon a Matthews nominovaní na Hart Trophy

Najprestížnejšiu z individuálnych trofejí vyhrá severoamerický útočník s priezviskom začínajúcim na písmeno „M“. NHL zverejnila trojicu nominovaných na Hartovu trofej, každoročne udeľovanú pre najužitočnejšieho hráča základnej časti.

Connor McDavid už má istú Art Ross Trophy, vďaka nominácii môže získať aj Hart Trophy. Tú už v zbierke má, hlasovanie vyhral v roku 2017. V 56 dueloch ovládol kanadské bodovanie 105 (33+72) bodmi a mal pričinenie pri 57,4% všetkých gólov, ktoré strelili Edmonton Oilers v sezóne.

Druhým nominantom je Nathan MacKinnon. Jediný z tria, ktorého sezóna stále trvá, zaknihoval v 48 stretnutiach 65 (20+45) bodov. 25-ročný forvard Colorada Avalanche by v prípade výhry v hlasovaní získal svoju prvú Hart Trophy.

Ďalším kandidátom z kanadskej divízie je Auston Matthews z Toronta Maple Leafs. Najlepší strelec základnej časti strelil v 52 zápasoch 41 gólov a so suverénnym osemgólovým náskokom ovládol tabuľku strelcov. K presným zásahom pridal 25 asistencií. Ani on ešte nikdy nezískal Hart Trophy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.