Oh my Hockey

Prenikni hlbšie do sveta NHL

Maxim Lapierre ukončil kariéru

1 min read

Zdroj obrázku: Wikimedia Commons

Bohatú kariéru ukončil 35-ročný kanadský útočník Maxim Lapierre. O rozhodnutí zavesiť korčule na klinec informoval hokejovú verejnosť prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Rodák z frankofónneho Quebecu odohral v rámci NHL 614 stretnutí so ziskom 139 bodov. Obliekal dresy Montrealu Canadiens, Anaheimu Ducks, Vancouveru Canucks, St. Louis Blues a Pittsburghu Penguins. Najväčší tímový úspech dosiahol na západnom pobreží Kanady, keď s Canucks postúpil do finále Stanley Cupu.

Útočný univerzál strávil posledné roky v Európe. Od roku 2015 pôsobil vo Švédsku, Švajčiarsku i Nemecku. Najviac toho odohral za Lugano (NLA), posledný a rozlúčkový ročník odohral v nemeckej DEL vo farbách Eisbärenu Berlin.

Sociálne siete zahltili spomienkové fotografie či videá, jedno z nich venované samotnými Habs, kde započal bohatú kariéru. Lapierre má bronz zo Zimných olympijských hier 2018 a v roku 2007 vyhral Calder Cup pre víťaza AHL.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.